Památník Chráněných Objektů

Inženýrství

Tým

Konstrukční Práce

Zkušenosti

Památník chráněných objektů

Cílenými opatřeními je možné výrazně zvýšit energetický standard obálky budovy. Energetickým ztrátám lze předejít zateplením fasády, střechy a suterénu. To zajišťuje příjemné teplo uvnitř budovy a zároveň výrazně snižuje náklady na vytápění. Přestože nové stavební normy mohou být v mnoha případech nedosažitelné, stále lze dosáhnout úspor energie. Cestou tam je však třeba zvážit několik věcí. Například pro památky platí různé výjimky. Ale nebojte se – federální, státní a místní vlády vás za vícepráce odmění štědrými dotacemi.

Památkově chráněné budovy obohacují města v mnoha ohledech.

Vyprávějí příběh, utvářejí naši kulturu a často vylepšují panoráma města propracovanými detaily. Existuje tedy mnoho důvodů, proč je co nejlépe zachovat pro budoucí generace. Ale jakkoli je to pochopitelné a jakkoli je tato snaha možná, památky jsou stejně nepopulární jako obytný prostor. Je zde velký průvan, místnosti se obtížně vytápějí a provozní náklady jsou příliš vysoké. Profesionální energetická renovace však může přispět ke zvýšení komfortu bydlení bez ztráty historického kouzla.

Přes všechna úskalí, která také u památkově chráněného objektu existují, se nemusíte bát, rádi vás při realizaci podpoříme.